Proč koloběžku?

kolobezky-proc-kolobezka

 

PROČ JE JÍZDA NA KOLOBĚŽCE
ZDRAVÝ POHYB

 

 

5 DŮVODŮ
PROČ KOLOBĚŽKOVAT

 
1.

SKVĚLÝ FORMOVAČ POSTAVY PRO ŽENY

Jízda na sportovní koloběžce s velkými koly efektivně zpevňuje záda a tvaruje zadek, břicho, stehna a lýtka. Koloběžka je také skvělou prevencí proti celulitidě

 
2.

JÍZDU ZVLÁDNE KAŽDÝ V KAŽDÉM VĚKU

Jízdu na koloběžce pro dospělé hravě zvládnete. V případě potřeby kdykoli snadno seskočíte a plynule přejdete v chůzi. Silniční dopravy se nemusíte bát, vyhnete se jí jízdou po chodníku či pěší zóně.

 
3.

ZBAVÍTE SE BOLESTI
ZAD A KLOUBŮ

Na sportovní koloběžce perfektně protáhnete a uvolníte zádové svalstvo. Fyzioterapeuti jízdu na koloběžce doporučují jako doplněk k rehabilitaci či jako prevenci proti bolestem krční a bederní páteře. Jízda na koloběžce také výrazně šetří klouby. Nedochází na ní k žádným otřesům. Nárazy na kloubový aparát jsou v podstatě nulové.

 
4.

PERFEKTNÍ TRÉNINK ODRAZOVÉ SÍLY
PRO VRCHOLOVÉ SPORTOVCE

Jízda na koloběžce je dokonalým tréninkem odrazové síly pro sportovce. Zejména pro fotbal a hokej, kde je právě odraz veledůležitý. Pomáhá posilovat šlachy, svalové úpony, kloubní pouzdra i vazy. Námaha se rozloží přes hrudní a zádové svaly, zpevníte si tak korzet podél celé páteře. Jízda posiluje oblast břicha, zejména přímý sval břišní a zevní šikmý sval břišní a prakticky všechny svaly nohou. Zformujete také paže a ramena, protože při správném odrazu pocítíte jízdu i v bicepsech a tricepsech či v deltových svalech.

 
5.

IDEÁLNÍ DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK
DO MĚSTA

Do města plného lidí a překážek těžko najdete lepší vozidlo. Kratší vzdálenosti na koloběžce překonáte rychleji než na kole nebo pěšky. Bez potíží s ní můžete cestovat i tramvají, autobusem nebo metrem. Navíc při jízdě ve městě odpadá nepříjemné slézání. Vždy jen zabrzdíte a stojíte. Padne zelená na přechodu a jen se odrazíte a jedete... S koloběžkou se nemusíte bát, že ztratíte něco ze své elegance, naopak samotné koloběžky plní funkci originálního stylového doplňku. Ženy a dívky mohou na koloběžce jezdit i v šatech či sukni, muži se zase nemusejí obávat, že si roztrhnou nohavice či pomačkají oblek. V přídavném košíku na řidítkách snadno převezete menší nákup nebo připevněte dětskou sedačku na řídítka a upevněte do ní bezpečně mezi sebe a k dosahu své dítě. Je to bezpečný a jednoduchý způsob cestování s dětmi, který ocení maminky i tatínkové.

 

 

01_mesto_teren 02_mesto_asfalt 03_teren 04_trate